Церква святих Ольги і Єлизавети (Костел Святої Ельжбети), Львів


Про нас  • Львів, пл. Кропивницького, 1

UKR_(kostel1) UKR_(kostel2) UKR_(kostel3)

Церква св. Ольги і Єлизавети (Костел Святої Ельжбети) у Львові

На площі Кропивницького (або Привокзальній, так, неофіційно, називають її в народі) височіє костел Святої Єлизавети (тепер греко-католицька церква св. Ольги та Єлизавети). Краси він надзвичайною — високі шпилі тягнуться в небо, стрілчасті арки, «мереживне» оздоблення, розетта над входом. Дивлячись на нього, згадуєш знамениті готичні храми Європи. Але за радянських часів його не цінували — подумаєш, всього-то початок XX ст. — неоготика. Але й у цього костелу є своя історія.

Після трагічної загибелі імператриці Єлизавети, дружини Франца Йосифа I у Львові хочуть побудувати костел. Оголошено конкурс, і кращим визнано проект Теодора Талевского. Неоготичний храм починають зводити в 1903 р. Костел будувався на гроші залізничників і тому одна з каплиць носила ім’я св. Губерта — покровителя залізничників. Головний фасад церкви св. Ольги і Єлизавети прикрашений скульптурою Ісуса Христа, роботи видатного скульптора Петра Війтавіча. Є думка, що місце було вибрано не випадково. Католицький костел — це перше, що повинні були бачити приїжджаючи до Львова. Костел повністю перекривав вид на греко-католицький собор св. Юра, що знаходиться неподалік.

Костел Святої Ельжбети пережив не одну війну, його обстрілювали українці під час війни 1918-19 рр., його пошкодила авіаційна бомба в 1939 р., і все ж костел продовжував діяти. Його закрили в 1946 р., а в 70-х віддали під склад. І тільки в 1991 костел передали Греко-католицької парафії. Знадобився не один рік, щоб відновити храм. Перші служби йшли при свічках — не було електрики. Зараз храм вражає своїм простим і благородним інтер’єром — світлий простір, білі стіни з елементами декору темно-червоного кольору, блискуча кам’яна підлога — по ньому не йдеш — ковзаєш, величаві колони, що йдуть в стрілчасті перекриття високо над головою. Тут відчуваєш спокій і умиротворення, і в той же час, всю «малість людства» у порівнянні з вічністю.

+38 (093) 257-82-52, +38 (050) 15-106-98, Євгенія
Цікаві екскурсії по Львову


Контакти
  • Адреса :Львів, пл. Кропивницького, 1
  • Телефон :
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Telegram :
  • Tripadvisor :